Салах се опорави од повредата здобиена на Африканскиот куп

Крилниот фудбалер на Ливерпул и на селекцијата на Египед, Мохамед Салах,веројатно ќе му биде
на располагање на менаџерот, Јирген Клоп, за саботниот меч со Брентфорд закажан за 17 февруари.

Голгетерот на „фараоните“ се повреди на натпреварот против репрезентацијата на
Гана на 18 јануари кога предвреме го напушти турнирот за да се врати на рехабилитација
во Англија. Салах денеска бил во добра кондиција и го одработил тренингот со неговите соиграчи.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО