Сабаленка шокантно беше елиминирана во Париз, па пријавила дека е болнa и ги загрижи сите

Белоруската тенисерка Арина Сабаленка, не можеше да се појави пред новинарите по поразот од Мира Андреева, поради болест.

Се гледаше во текот на четвртфиналниот меч дека Сабаленка се мачи и дека не е во ред нешто со неа. Се чувствуваше дека не е се најдобро со неа, но успеа да освои еден сет, а Андреева беше посебно мотивирана, одигра добар сет и победи.

Оваа сензација беше само за жал увертира на загрижувачката вест дека Сабаленка нешто не е најдобра. Организаторите по тој меч објавија дека дополнително ќе ја пратат нејзината изјава по мечот, што значи дека белоруската тенисерка не била во ситуација да одговара.

Оваа елиминација на Сабаленка е второто големо изненадување на денот, откако и Џасмин Паолини ја исфрли Елена Рибакина.

 

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО