Роналд Куман со неговиот гнасен потег е новиот Јоаким Лев на големите турнири (ВИДЕО)

Европското првенство буквално е на самиот почеток, а веќе ги имаме неколкуте најгадни потези на тренерите, посебно на еден – на Роналд Куман.

Холанѓанецот дефинитивно ја истакна кандидатурата за најгаден потег на ова Европско првенство во Германија. Сето тоа беше уловено и отиде во директен пренос, а навивачите се згадени.

Во победата на Холандија над Полска со 2:1, селекторот на „лалињата“ се погрижи да се запрашаат навивачите, што ли прави овој човек.

Куман ја извлече раката од џебот, го лизна прстот, го чачкаше и носот, а потоа го врати во уста. Просто е невозможно да се објасни што се направи овој селектор во само неколку секунди.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО