Реал без Чуамени во финалето на ЛШ

Голем хендикеп за тимот на Карло Анчелоти.

Првотимецот на Реал Мадрид Аурелиен Чуамени ќе го пропушти претстојното финале во Лигата на шампионите против Борусија Дортмунд поради повреда на стапалото, изјави тренерот на клубот Карло Анчелоти.

„Нема да биде подготвен за финалето, ќе се фокусира на рехабилитацијата за да биде подготвен за ЕП“, изјави Анчелоти.

Чуамени се повреди на реванш полуфиналниот натпревар од Лигата на шампионите против Баерн Минхен.

Финалето во Лигата на шампионите е закажано за 1 јуни.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО