Расел се покажа „малерозен“ за Лејкерс

Луѓето од Лос Анџелес Лејкерс сакале да го трејдуваат коашркарот Расел во јануари но, ниту еден тим не сакал да го ангажира, објави новинарот Ентони Ирвин, кој ги следи збиднувањата кај „езерџиите“.

– Расел имаше добра регуларна сезона, но повторно не успеа во плеј-офот, тренд што го следи каде и да игра. Изворите велат дека Лејкерс се обиделе да го разменат пред крајниот рок за трејд, но ниту еден тим не бил подготвен да го ангажира, стои во дел од текстот на Ирвин.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО