Рајс: Треба да победиме на сите натпревари!

Екипата на Арсенал в недела (17.30 часот) ќе му гостува на Манчестер сити во големото дерби на Премиер лигата. Фудбалерот од средниот ред на „топчите“, Деклан Рајс, вели дека сите размислуваат на успех.

– Искуството не’ научи дека мораме да победуваме на сите натпревари ако сакаме да останеме на врвот. Секогаш има одреден притисок. Знаеме дека треба да излеземе и да направиме се’ што можеме за да победиме. Така се развива екипата, потенцира Рајс.

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО