Рабио и Јуве „влечат“ на различни страни околу парите

Адриен Рабио е се’ подалеку од продолжување на соработката со Јувентус откако неговата мајка која му е и агент задолжен за трансфери, не може да најде заеднички јазик со челниците на „старата дама“.

Рабио кој во 2023 година потпиша едногодишен договор за 7,5 милиони евра, веројатно ќе мора да си бара нов клуб. За 29 годишниот играч претходно имаше информација дека се наоѓа на радарот на Баерн Минхен и на неколку екипи од Англија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО