Ерменскиот интернационалец не сакаше да покаже навредлив транспарент

Фудбалерот на Интер, Хенрих Мхитарјан, на прославата на шампионската титула не сакал да истакне транспарент кој му го дал фан на „нероаѕурите“.

Тој не ја разбрал пораката која била наменета за потсмев со градскиот ривал, Милан и затоа побарал дополнително образложение. Ерменецот откако дознал за што се работи, се насмевнал и веднаш го врати транспарентот.

Видеото од тој момент стана вирално на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО