ПСЖ за 20 милиони го купи најдобриот руски голман

ПСЖ го официјализираше трансферот на најдобриот руски голман, Матвеј Сафонов. Кранодар од трансферот заработи 20 милиони евра.

Матвеј Сафонов е најдобриот голман излезе од Русија уште од времето на легендарниот Игор Акинвеев.

ПСЖ го донсе Сафонов да му биде резерва на Џиџи Динарума, бидејќи договорите им завршија на Кејлор Навас и Серхио Рико.

Сафонов е првото засилување за ПСЖ за новата сезона.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО