Пропаднаа преговорите за размена на играчи во НБА лигата

Екипите од НБА лигата, Филаделфија и Детроит, не се договорија за размена на кошаркари иако преговорите одеа во посакуваниот правец.

Медиумите наведуваат дека „сиксерси“ беа заинтересирани да ги добијат Бојан Богдановиќ и Алекс Буркс но, не беа подготвени да се откажат од поентерот, Тобијас Харис. Како резултат на тоа, Детроид ги размени Богдановиќ и Буркс во Њујорк за Квентин Грајмс, Еван Фурние, Малачи Флин, Рајан Арчидиаконо и два избора од втората рунда на драфтот.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО