Познати деталите за трансферот на Ди Грегорио

Јувентус ќе плати 18 милиони евра за потписот на голманот на Монца, Микеле Ди Грегорио. Ако се додадат и бонусите, сумата може да надмине 20 милиони, велат последните информации од Италија.

Ди Грегориo треба да потпише пет годишен договор сo „старата аама“ за плата од два милиона евра по сезона. Голманот последните четири сезони ги мина во Монца.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО