Повеќе екипи го сакаат „волкот“ Гомез

Луѓето од Манчестер Јунајтед во текот на летото веројатно ќе се обидат да го ангажираат фудбалерот од средниот ред на Вулверхемптон, Жоао Гомез.

„Црвените ѓаволи“ во 23-годишниот Бразилец гледаат замена за Каземиро кој ќе си замине на крајот од сезоната. Гомез има договор со „волците“ до 2028 година, а неговата вредност на фудбалскиот пазар е околу 50 милиони фунти.

Тој сезонава има 39 настапи на кои постигна три гола и една асистенција. За Гомез се заинтерсирани и Њукасл и Тотенхем.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО