Помошната судијка заработи скршеница на главата на натпревар од Ла Лига

На натпреварот меѓу Бетис и Атлетик Билбао во рамките од 26.коло од шпанската Ла лига се случи еден нескојдневен момент. Помошната судијка на натпреварот, Гвадалупе Порас Ајусо, за време на натпреварот заработи повреда на главата. Гвадалупе Порас Ајусо беше помошник на главниот судија Гиљермо Куадра Фернандез, а при нејзиниот сприн за да ја следи акцијата, удри во ТВ камерата која с едвижи по страничната линија и откако падна ја удри и повреди главата. Откако беше констатирано дека има отворена рана на главата мораше да биде хоспитализирана. Сето ова се случи во моментот на првиот гол на Чими Авила во 13 минута од натпреваро кој заврши со победа на домашната екипа од 3:1.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО