Поли Јаши не може без Македонци: Еден си замина, друг дојде

Екипата на романскиот прволигаш Поли Јаши која во пролетниот дел од полусезоната ќе се бори за опстанок во лигата се засили со Македонец.

Имено клубот зимава го напушит голманот Ристo Јанков, но клубот денес промовираше друг Македонец во своите редови.

Станува збор за 24-годишниот бек Тодор Тодоровски кој потпиша за овој клуб откако претходно го раскина договоро со унгарски Залаегершег.

Во својата кариера Тодоровски има играно и за Вардар, Осијек, Серед, Сумгаир, Шибедник и Раднички Ниш.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО