Почна Европскиот шампионат во традиционално карате

Денеска во Скопје во организација на Македонската Традиционална Карате Федерација започна 36. Европски шампионат и куп во традиционално карате за сите возрасти.

 

Пред точно 20 години во 2004 година МТКФ за првпат беше организатор на ова големо натпреварување, па сега европскиот шампионат повторно е во Скопје, овој пат во СЦ Јане Сандански.

 

Натпреварите стартува денеска од 11.00 часот. На европскиот шампионат учество ќе земат учество 15 земји со над 350 натпреварувачи

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО