Почина легендарниот Франц Бекенбауер

Само што беше објавено дека на 78-годишна возраст почина легендарниот фудбалер Франц Бекенбауер.

Toj е роден на 11 септември 1945 година во Минхен и одбележа епоха во светскиот и германскиот фудбал.

Поголемиот дел од кариерата го помина играјќи во дресот на Баерн Минхен, за кој настапуваше од 1964 до 1977 година.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО