По големиот срам на „Енфилд“, Ван Дајк со извинување до навивачите

Ливерпул во четвртокот беше понижен на домашен терен, пред своите навивачи на „Енфилд“ во натпреварот од првиот четвртфинален меч против Аталанта (0:3).

Едноставно Ливерпул ги шокира своите навивачи и беше декласиран, па сега пред нив е исклучително тешка мисија за некој си пресврт и пласман во полуфиналето од Лига Европа.

– Тоа беше под секое ниво, се што можеше да помине преку нас, тоа помина и им се извинувам на навивачите. На нас сега е да се фокусираме на натпреварите кои ни доаѓаат и да се обидеме да направиме пресврт, порача Ван Дајк.

Реваншот против Аталанта е следниот четврток во Бергам, а пред тоа, овој викенд Ливерпул има меч со Кристал Палас во 33. коло од Премиерлигата.

„Црвените“ се во борба за титулата заедно со Арсенал и Сити и само нијанси до крајот можат да решат кој ќе биде новиот шампион.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО