Пелистер ќе игра за титулата

Кошаркарите на Пелистер вечерва го совладаа Работнички со 88:80 и влегоа во големото финале во трката за титулата. Тие ја добија полуфоналната серија со

3-1 во победи и сега ја чекаат битка со МЗТ Скопје кој претходно го елиминираше тимот на ТФТ Моцарт. На денешниот меч во Битола, победникот практично беше решен во последната четвртина. Кај Пелистер се издвоија Планиќ со 23 кошеви и Маслинко со 20 додека кај Работнички, Декоси и Рикиќ постигнаа по 18 поени.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО