Осимен се премисли, сега сака во ПСЖ

Напаѓачот на Наполи, Виктор Осимен наскоро би можел да стане играч на Пари Сен Жермен, пренесува весникот „Ил Матино“. Според изворот, италијанскиот клуб очекува официјална понуда од парижани во висина од 120 милиони евра.

Осимен нема да ја продолжи кариерата во Саудиска Арабија, иако Наполи доби понуда од еден од тамошните клубови.

Сезонава Осимен за Наполи одигра 28 натпревари на кои постигна 15 голови и 4 асистенции. Договорот на 25-годишниот напаѓач со клубот е до летото 2026 година.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО