Обрадовиќ разработува тактика: Едно нешто мора да покажеме пред јавноста

Кошаркарите на Партизан во недела од 17 часот играат нагости против тимот на Игокеа во рамки на 20.коло во АБА лигата.

Игокеа пред оваа пресметка има 11 победи и 8 порази, додека Партизан е на скор од 13-6, но Партизан има се поголем проблем, ги губи добиените натпревари и губи несфатливо евтини топки во играта.

– Сега не чека дуел против Игокеа, тоа е меч во кој мора да покажеме самопочитување кон самите себе. Да покажеме така што ќе се држиме еден за друг против добар и квалитетен противник. Сакам уште еднаш да изразам голема почит кон навивачите на Партизан, кои утре ќе дојдат на натпреварот, а кој може и мора да биде клучен за Партизан, порача Обрадовиќ.

Последедниот пораз за Партизан се случи во Евролигата, пред две вечери, каде на домашен терен „црно-белите“ загубија на домашен терен од екипата на Баерн Минхен, па сега дефинитивно мора да го поправаат впечатокот.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО