Обрадовиќ по поразот: Едно прашање ќе си поставувам цела вечер

Тренерот на Партизан, Жељко Обрадовиќ, ги долови своите импресии, односно разочарувањето по вечерашниот неочекуван пораз во Белград од Баерн Минхен.

Партизан во вториот дел оддржаваше константна предност од 3 до 10 поени, но некако во финишот повторно успеа да прокоцка нешто што е добиено, а над главата на Обрадовиќ вечерва ќе има многу прашалници, нешто кое и самиот го потврди.

– Кога ќе загубите пет натпревари по ред (во сите натпреварувања), јасно е дека постои криза на резултатите. Како тренер и стручен штаб, работиме се, а доаѓа време кога ќе се запрашам – што понатаму? Што би можел јас сега паметно да направам со цел да го подигнам моралот на играчите по овој пораз? Веројатно тоа е прашањето кое ќе си го поставувам цела ноќ, што понатаму.

– Околу последниот шут на Пантер, тоа можеше да влезе во кош, некој ќе каже зошто Кабокло ја допре топката, но нема врска тоа. Проблем е претходниот напад. Шест натпревари губиме на ист начин, не знам што да направиме. Ќе анализираме, но ова не е доволно, порача Жељко Обрадовиќ.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО