Новак Ѓоковиќ потврди дека ќе настапи на ЛОИ во Париз

Ова лето не очекуваат и Летните олимписки игри кои ќе се одржат во Париз. Натпреварите во тенисот ќе се одржуваат на истите терени како и Ролан Гарос. Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ потврди дека ќе учествува на Олимпијадата. Ова денес го потврди Олимпискиот комитет на Србија. Релевантните информации се рефлектираат во соопштението за печатот на организацијата.

Да потсетиме, на претходните Олимписки игри во Токио, Новак Ѓоковиќ не успеа да освои медал. Интересно е тоа што своето учество веќе го најавија Карлос Алкараз и Рафаел Надал кои треба да настапат во двојки.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО