Норис го донесе пехарот од Мајами во базата на Мекларен

Мекларен се уште ја прославува големата победа на ГП на Мајами. Денеска од базата во Вокинг с епофалија со фотографии од победничкиот пехар.

Ландо Норис возеше син Мекларен до базата заедно со трофејот за првото место на Големата награда на Мајами.

Победата беше прва за Ландо во Формула 1, а за тимот 184-та во историјата, но само втора во последните 12 години.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО