Де Лаурентис и натаму „флертува“ со Гасперини

Сопственикот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис не се откажува од желбата да го донесе на клупата актуелниот тренер на Аталанта, Џан Пјеро Гасперини.

Сопственикот на Наполи не штедеше пофални зборови за работата на Гасперини истакнувајќи дека секој би го посакал за тренер.

Де Лаурентис на маргините на настанот „Трка по лекот“, на конкретно прашање за интересот за Гасперини изјавил дека тој е еден од најдобрите стратези во Италија и Европа во моментов.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО