Николо Шира: Модриќ ќе остане во Реал!

38-годишната ѕвезда на хрватскиот и европскиот фудбал, Лука Модриќ е многѕ блиску до продолжување на договорот со Реал (М) до 2025 година.

Ова го објави новинарот Николо Шира. Претходно во медиумите се појави информација дека „кралевите“ немаат намера да го обноват договорот со хрватскиот фудбалер и планираат да му обезбедат поголема минутажа на 19-годишниот Арда Ѓулер.

Сезонава Модриќ учествуваше на 43 натпревари во сите натпреварувања, на кои постигна два гола и осум асистенции.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО