Нико Вилијамс постави необичен рекорд на ЕП

Втората млада ѕвезда во шпанската репрезентација, 21- годишниот Нико Вилијамс, стана првиот фудбалер кој на едно Европско првенство (ЕП) успеал на еден натпревар да постигне гол, да асистира за гол и да има беспрекорен, 100- настотен ефект при додавањата.

Вилијамс синоќа на мечот против Грузија погоди за 3:1, а претходно асистираше при постигнувањето на првиот гол на Родри. Тој имаше 46 додавања, без ниту една грешка, што досега не му успеало на ниту еден фудбалер на ЕП.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО