Нестварната статистика на Партизан: Oлимпија, ПАО, Фенербахче, Ц, Звезда.. а сега и Макаби!

Кошаркарите на Партизан синоќа во „Штарк арена“ режираа уште еден луд пресврт пред своите гледачи.

Иако во еден период од натпреварот беа дури во минус 24 поени, Партизан предводен од неверојатната публика која ја имаат, повторно режираа нестварна завршница, која на крајот се претвори во убедлива победа.

Претходно слични пресврти Партизан режираше и против Олимпија Милано, Панатинаикос, Фенербахче, Црвена Звезда, а сега и против Макаби Тел Авив.

Шематскиот приказ објаснува колку бил во негатива Партизан и во која минута од која четвртина, пред да ги направат пресвртите.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО