Наполи по 26 мај ќе го одреди новиот тренер

Џан Пјеро Гасперини oд екипата на Аталанта, тренерот на Милан, Стефано Пиоли и стратегот на Фиорентина, Винченцо Италијано, се главните кандидати да го преземат кормилото на Наполи. Според објавеното, раководството на калчо-лигашот ќе донесе одлука за нов тренер по последниот сезонски натпревар со Лече кој е закажан на 26 мај. Според најавите од Италија, актуелниот тренер, Франческо Калзона кој има договор до јуни, не ги оправда очекувањата и ќе мора да си замине.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО