Мбапе во очекување дали ќе оди на ЛОИ

Вилфред Мбапе во интервјуто за француските медиуми потенцирал дека неговиот син, Килијан, уште не знае дали ќе настапи за „триколорите“ на Олимпијадата во Париз.

– Не знам што ќе се случи бидејќи не одлучуваме само ние. Но, што и да биде, тој ќе ужива во тоа бидејќи Олимпијадата ќе се одржи тука – беа зборовите на таткото на брзоногиот фудбалер.

Неговата изјава е испровоцирана од објавата на Реал мадрид дека Мбапе доколку потпише за „кралевите“, нема да добие дозвола да игра на Олимпијадата.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО