Наполи планира да го задржи Кварацхелија

Првиот човек на Наполи, Аурелио де Лаурентис, планира да му понуди нов договор на Квича Кварацхелија до 2028 или 2029 година. Според одредени извори, Грузиецот ќе добие плата од 4,5 милиони евра или речиси тројно повеќе од сегашната.

Тој во сезонава има одиграно 27 мечесви во Серија „А“ со ефект од 10 голови и четири асистенции. Претходно, играчот од средниот ред јавно изјави дека сака да остане во Неапол и дека кон тоа работат и неговите агенти задолжени за трансфери.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО