Наѓ го замени Дуљај на кормилото на Партизан

Алберт Наѓ, кој досега беше помошник тренер во стручниот штаб на Игор Дуљај, ќе биде новиот тренер на белградски Партизан, најмалку до крајот од сезоната, објавија синоќа „црно-белите“.

Управниот одбор на Партизан донел едногласна одлука за отпуштање на Игор Дуљај од тренерското место и за назначување на неговиот помошник за нов тренер, барем на следните пет натпревари.

Наѓ е привремено решение, а по завршувањето на сезоната Партизан ќе побара некој што е подготвен да се нафати со тренерската работа со „црно-белите“.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО