На Чави му е преку глава – Конечно реши да ја истера големата ѕвезда

Кога Дембеле замина од Барселона во ПСЖ, сите очекуваа дека негов наследник во наредните години ќе биде Рафиња.

Веќе оваа сезона не му донесе ништо добро на тимот кој од клупата го води Чави, кој го загуби трпението со него.

Со оглед на тоа што Чави јасно му кажа дека повеќе нема да смета на него, Рафиња нема друг избор освен да бара нова средина. Според англиските медиуми тоа не би требало да трае долго бидејќи за него е заинтересиран тимот на Њукасл.

Тие го сакаа и Рафина и минатото лето, но тогаш не беше постигнат договор, така што тие очигледно се враќаат за него во јануари.

Ако Рафина е достапна по цена за која Еди Хау верува дека е реална, Њукасл ќе го заврши овој трансфер.

Барселона е сè уште во големи финансиски проблеми, а продажбата на играчи сигурно ќе им помогне да го надминат сето тоа.

Со оглед на фактот дека Ламин Јамал игра многу добро на крилото, тоа е уште еден факт што сугерира дека Рафина треба да оди.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО