Монтела откри зошто Арда Ѓулер вчера не беше стартер

Селекторот на турската репрезентација Винченцо Монтела ја објасни одлуката за тоа што го остави младиот Арда Ѓулер на клупата за резерви на вчерашниот меч со Португалија.

– Арда не можеше да игра повеќе од 30 минути без да го зголеми ризикот од повреда. Кога играте еднаш на секои четири дена, тоа е сосема поинаков спорт од тоа да играте еднаш неделно, така што ви треба ротација на играчи, изјави Монтела.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО