Многу клубови-интересенти за Дани Олмо

Манчестер јунајтед, Реал Мадрид, Манчестер сити, Челси и Тотенхем се клубовите кои се заинтересирани за трансфер на Дани Олмо (25) летово. Шпанскиот репрезентативец, Олмо кој игра за Лајпциг, има откипна клаузула од 52 милиони фунти.

Тој ја почна сезоната со хет-трик за Лајпциг против Баерн Минхен во Суперкупот на Германија и неговите настапи годинава продолжија да привлекуваат скаути од повеќето европски елитни клубови.

Олмо потпиша нов договор минатиот јуни, кој трае до 2027 година, но клаузулата значи дека заинтересирани клубови сега проценуваат дали тој би можел да се вклопи во нивните идни планови.

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО