Миовски одмара во родниот Штип, па порача: Се’ што се шпекулира и пишува е нормално бидејќи ме следат поголеми клубови

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски е на заслужен краток одмор по обврските што ги имаше со Абердин.

Тој одморот реши да го искористи во родниот Штип каде за локалните медиуми зборуваше на неколку теми, меѓу кои и неговата иднина.

-Имам одмор до Недела и секогаш е убаво кога ќе се биде за вакви празници дома. Во последните 5 години никогаш не бев за овие празници дома зошто секогаш имав обврски со фудбалот.

Имам уште две ипол години договор со клубот и да бидам искрен одлично се чуствувам. Се што се шпекулира и пишува е нормално бидејќи кога прикажуваш добри игри во континуитет секогаш те пратат поголеми клубови

Во Абердин сум веќе година ипол и сум презадоволен, а и се надевам и дека и луѓето во Абердин се од мене. Досега за клубот имам постигнато 33 гола, кажа Миовски за фејсбук страната Штипски Асови.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО