Миовски го одведе Абердин во четвртфиналето на шкотскиот куп (ВИДЕО)

Еден од најдобрите македонски фудбалери Бојан Миовски продолжува со своите неверојатни партии во дресот на шкотскиот великан Абердин.

Откако го матираше и Селтик, тој ја продолжи својата одлична форма и на денешниот меч против шкотскиот нисколигаш Бонириг Роус во Националниот куп на оваа земја.

Македонецот за само осум минути во период од 17. до 25. минута постигна два гола кои на крајот беа доволни за триумф од 2-0 и четвртфинале во шкотскиот куп.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО