Минимална победа за Џирона за враќање на врвот на табелата

Џирона забележа минимална победа на гостувањето кај Селта, но победа која повторно ја враќа на врвот на табелата.

Клубот од Каталоња во натпреварот од 22.коло на Ла Лига на гостувањето кај Селта славеше со 1:0.

Решавачкиот гол го постигна во 20. минута, а стрелец на голот беше Порто.

Тој прими добра топка во шеснаесетникот, се пробив пред домашниот голман и брилијантно ја испратив топката во мрежата.

Гуаита и Газинга спречија овој меч да биде поефикасен, двајцата голмани имаа по пет одбрани.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО