Милан во Галјардо гледа замена за Пиоли

Челниците на Милан замената за тренерот, Стефани Пиоли, можеби ќе ја најдат во Саудиска Арабија, наведуваат денеска дел од италијанските медиуми.

Наводно, тие се заинтересирани за Марсело Галјардо кој го води тимот на Ал-Итихад (Саудиска Арабија). Галјардо (48), стратегот од Аргентина има работено во домашниот шампион, во Национал и во Ривер Плата со кои освои 13 трофеи.

„Росонерите“ на неколку кола пред крајот на сезоната објавија дека ќе се разделат со Пиоли.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО