Милан и даде уште една шанса на Аталанта да го купи Де Кетеларе

Милан одреди нов датум до кој Аталанта може да го купи Шарл Де Кетеларе.

Тимот го продолжи рокот за одговор за уште една недела, откако првиот рок кој го доби, Аталанта не го испочитува.

Моментално клубот од Бергамо сака да ја намали цената на Де Кетелар на 23 милиони евра. Де Кетеларе е на позајмица во Аталанта и одигра одлична сезона во дресот на тимот од Бергамо.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО