Милан бара 80 милиони евра за Тео Ернандез

Милан на лето би можел да се раздели еден од капитените на тимот, Тео Ернандез. Новинарот Матео Морето, тврди дека Милан нема да одбие понуда меѓу 70 и 80.000.000 евра.

Според некои информации, за 26-годишниот Французин се заинтересирани Баерн Минхен и клубови од Премиер лигата и Саудиска Арабија.

Договорот на Ернандез со Милан е до летото 2026 година и клубот има намера да му понуди продолжување.

Дефанзивецот игра за Милан од 2019 година, кога дојде од Реал Мадрид. Претходно играше за Атлетико и Алавес.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО