Меси и осмата „Златна топка“ ја донираше на музејот на Барселона

Лионел Меси ја донираше и осмата „Златна топка“ на музејот на Барселона, објави на социјалните мрежи новинарот Микел Бласкез.

Аргентинецот ја доби наградата минатиот октомври како играч на Интер Мајами од САД, но му ја донираше на музејот на Барса, покрај другите седум кои веќе се таму.

Меси освои шест „Златни топки“ како играч на Барселона (од 2003 до 2021 година) и една како играч на францускиот ПСЖ.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО