Менсалао и Врдољак пред потпис со Воска

Екипата на Воска од Охрид подготовките за пролетниот дел од ПМФЛ ќе ги започне утре, а на првиот собир се очекуваат неколку нови имиња.

Како што дознава „Спортклуб.мк“ нови засилувања на клубот би можео да бидат бразилецот Андре Менсалао и Марио Врдољак, две добро познати имиња.

Бразилецот Менсалао е поранешен играч на Шкендија, а последно играше во Ерменија за тимот на Вест Ерменија. Станува збор за искусен 32-годишен играч за врска.

Хрватот Врдољак доколку продолжи во Воска ќе значи дека нема да ја напушти Македонија со оглед на тоа што до сега играше за Брера Струмица.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО