Брера Струмица се засили со најдобриот играч на Осогово

Екипата на Брера Струмица во продолжение од сезоната ќе има видоизменет лик на ростерот.

Струмичани вчера ги започнаа подготовките за новата сезона, а како што претходно најави „Спортклуб.мк“, во нов играч беше промовиран србинот Џорџе Ивковиќ.

Како што дознаваме нов член на клубот е и младиот 19-годишен играч за врска Лука Георгиев кој доаѓа од второлигашот Осогово каде што беше најдобар играч во изминатата полусезона.

Токму добрите игри во „жолто-синиот“ дрес привлекоа големо внимание за него и од неколку други наши прволигашки екипи, но Брера Струмица беше најбрза и најконкретна.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО