Шпанецот верува во успех на „белите“

Винсенте дел Боске кој во неколку периоди,седеше на клупата на Реал Мадрид, ги сподели очекувања за денешниот меч на „кралевите“ против Баерн Минхен во ЛШ.

– Мадрид се чини дека е малку подобар со оглед на фактот дека Баерн се збогуваше со хегемонијата во Бундес-лигата. Мечот нема да биде лесен за Реал – изјави Дел Боске.

Денешниот прв натпревар од полу-финалето во ЛШ ќе биде одигран на „Алијанц Арена“ во Минхен. Главен судија ќе биде Клемент Турпин од Франција.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО