Мартино нема да ризикува со предвремено враќање на Меси

Тренерот на Интер Мајами, Херардо Мартино, одлуката дали Лионел Меси ќе учествува на првата четвртфинална пресметка со Монтереј во Купот на шампионите во КОНКАКАФ зоната ќе ја донесе непосредно пред натпреварот.

Интер Мајами е домаќин во првиот натпревар од четвртфиналната пресметка. Меси ги пропушти последните три натпревари на неговиот тим откако се повреди во победата на Интер Мајами над Нешвил со 3:1.

„Утре, имаме уште 24 часа“, беше одговорот на Мартино на прашањето кога ќе биде донесена одлука за настапот на Меси, додавајќи дека нема да ја ризикува состојбата на Аргентинецот со предвремено враќање на теренот.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО