Мануел Нојер со уникатно достигнување во ЛШ

Голманот на Баерн Минхен, Мануел Нојер влезе во историјата на Лигата на шампиони (ЛШ), откако ја сочува својата мрежа незатресена на четвртфиналниот реванш меч против Арсенал (1:0) на арената „Алијанц“.

Тоа беше 58-ма „чиста мрежа“ за Нојер во ЛШ, достигнување со какво не може да се пофали ниту еден голман.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО