Мајнц тргнува по дефанзивец на Ливерпул

Мајнц 05 започна преговори со Ливерпул за дефанзивецот Сеп ван ден Берг. 22-годишниот Холанѓанец минатата сезона играше како позајмен во тимот на Мајнц и остави одличен впечаток со своите настапи.

Желбата на самиот фудбалер е да остане во Мајнц со перманентен трансфер, а неодамна дури и остро зборуваше против клубот кој ги држи неговите права. Шефовите на германскиот тим се оптимисти дека наскоро ќе можат да се договорат со Ливерпул околу трансферот.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО