Ливерпул понудил 45 милиони евра за фудбалер на Аталанта

Ливерпул е сериозно заинтересиран за дефанзивниот играч за врска на Аталанта, Едерсон и ќе понуди дури 45 милиони евра за неговите права, тврди бразилскиот новинар Хорхе Никола.

Се уште не е јасно дали „црвените“ добиле одговор на нивната понуда. Се верува дека тимот од Бергамо го процени 24-годишниот Бразилец на околу 50 милиони евра, па тешко дека би било проблем за двата клуба да се договорат во случај Ливерпул да има сериозен интерес.

Едерсон беше еден од најдобрите играчи во финалето на Лигата на Европа против Баер Леверкузен.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО