Барела потпишува нов договор со Интер

Николо Барела ќе потпише нов договор со Интер, објави Фабрицио Романо. Договорот ќе биде објавен многу брзо, откако меѓу двете страни веќе се расчистени апсолутно сите параметри.

Играчот од средниот ред игра за италијанскиот шампион од јули 2019 година, откако првично беше позајмен од Каљари пред да потпише постојан договор. Николо Барела е поранешен фудбалер на Комо каде играше како позајмен во 2016 година.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО