Луис Енрике објасни зошто го извади Мбапе на полувремето

Откако Мбапе објави дека ќе замине од ПСЖ по крајот на сезоната, редовно е ваден од Луис Енрике, овојпат доби само едно полувреме на дербито со Монако.

-Порано или подоцна ние ќе играме без Мбапе, мора да се навикнуваме на тоа.

-Во фудбалот сум долго време, мора да знаете дека сѐ е важно во еден ваков клуб, вели Луис Енрике.

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО